FIC

Společnost FIC založili v roce 1951 sourozenci Orfeo, Luciano a Cornelia de Peverelli. Její provoz plynule přecházel na jejich potomky, kteří ji postupně rozšiřovali. I v současnosti stále zůstává rodinným podnikem zaměřeným na rozvoj, profesionalitu a kontinuitu v odvětví chladírenství a výměny tepla.
Firma sídlí v Mese severně od Milána, kde se její kanceláře a továrna rozkládají na ploše více než 40 000 m2. Pracuje zde kolem 130 zaměstnanců a každý rok je zpracováno více než 1 500 tun nerezové oceli s využitím moderního vybavení, jako jsou tři laserové svařovací linky. FIC expandovala do více než 60 zemí prostřednictvím dovozců, agentů a licencovaných prodejců.
Vysoká úroveň know-how, moderní technologie a vysoce kvalifikovaná pracovní síla zaručují vysoce spolehlivou a kvalitní produkci, díky které se FIC stal měřítkem kvality ve svém oboru.

Produkty FIC mají široké využití, které lze rozdělit do tří hlavních odvětví: potravinářské, chladicí a průmyslové.

1. POTRAVINÁŘSTVÍ: zahrnuje kompletní vybavení pro potravinářský průmysl, zejména chladicí tanky na mléko, pasterizátory a nádrže na zmrzlinu, kvasné tanky na pivo a mnoho dalšího. Většina těchto produktů využívá k zajištění výměny tepla technologii Pillow Plate.

2. CHLADÍRENSTVÍ: zahrnuje různé systémy na produkci chlazené vody při teplotě + 1 ° C, včetně výroby ledu. FIC je světovým lídrem v konstrukci eutektických desek používaných v chladírenské přepravě.

3. PRŮMYSL: zaměřuje se na vývoj a poskytování specifických a na zakázku upravených řešení výměny tepla pomocí systémů založených na technologii Pillow Plate. Tato použití lze nalézt v každém odvětví průmyslu, jako je chemický, ropný a plynárenský, ale i energetický, těžební, farmaceutický nebo textilní průmysl.