Jak zlepšit proces dojení a udržet zdraví krav

Naše znalosti slouží společnému cíli: efektivní dojení prostřednictvím zdravých krav.
Na první pohled by se dalo říct, že návlečka je pouze kousek gumy, ale tady je třeba si uvědomit, že tato součást dojicího zařízení zvládne na milion pohybů, přijde do kontaktu s více než 60 000 litry mléka a během čištění je vystavena vysokým teplotám a agresivním chemikáliím.
Zpracováním gumy se zabýváme již více než 135 let a téměř 100 let působíme v mlékárenském průmyslu. I proto dokonale rozumíme významu výroby vysoce kvalitních produktů, které umožňují farmám dojit jejich stáda šetrně, rychle a dokonale. Koneckonců je to návlečka, která se jako jediná součást dojicího zařízení krávy skutečně a doslova dotýká, což dále podtrhuje její důležitost.

Naše technologie, její výhody a naše doporučení

Vlastnosti naší jedinečné technologie dojeníVýhody pro chovatele a krávy
Přívod vzduchu je zajištěn tak, aby mléko odváděl směrem od struku a udržoval ho během dojení v suchu  Snížený výskyt nových onemocnění, jako je mastitida, hyperkeratóza a nižší počet somatických buněk. Snížený obsah volných mastných kyselin
Díky hornímu odvětrávání je mléko odsáváno rychleji a efektivnějiRychlejší podojení, více volného času pro ošetřovatele
Naše návlečky snižují podtlak v náustku a udržují jej pravidelný a cyklickýSnížené riziko ucpání strukového kanálku (bez prstenců)
Působení podtlaku udržuje struky v suchu a zabraňuje stříkání vodySnížené riziko invaze bakterií  
Jemné sejmutí dojicí soupravyUvolněná zvířata během dojení Vyšší délka produkčního života

Zkušenosti chovatelů

"Návlečky s ventilkem zajišťují efektivnější dojení a snižují dobu dojení až o 20 minut. Výrazně se snížil počet případů mastitidy a také očekávám u krav delší produkční život, protože tyto návlečky jsou šetrnější ke strukům. “
Kayleigh Stowell – Southfield Farm, Clevedon, Somerset (Velká Británie)

"Poté, co jsme přešli na návlečky s ventilkem, klesl průměrný počet somatických buněk na 67 000 a zaznamenali jsme i výrazný rozdíl v pohodě zvířat." To vše přispívá k dojení a ke zbytku každodenní práce. Díky hornímu odvzdušnění odtéká mléko pryč ze struku bez toho, aby se vracelo, což zabraňuje křížové kontaminaci. “
Bon's Holsteins, Ottoland, Jižní Holandsko

"Díky návlečkám s ventilkem jsou i jalovice při dojení stejně klidné a na vemenech nebyly od přechodu na odvětrávané návlečky žádné viditelné vytlačené kroužky od strukových násadců."
Ralf a Mareike Schiedelovi – Witzmanns, Německo

Každá změna na dojírně představuje nutně změnu i v rutinním životě stáda a chovatele, a proto si zaslouží důkladné zhodnocení. Pokud však máte důvěru ve svého dodavatele dojicího zařízení a jsou-li evidentní dobré výsledky, není třeba se změn obávat.

Originál textu byl laskavě poskytnut společností milkrite | InterPuls.